Stajokulu / Sahibinden.com ofisine teknik gezi

Merhaba sevgili okurlar,  geçen sene stajyer arkadaşlarımla beraber düzenlediğimiz aktek firmasına   teknik geziyi staj günlüğünden hatırlayanlar vardır diye düşünüyorum.

Bu sene de stajokulu ekibiyle birlikte sahibinden.com’ un ofisine teknik gezi düzenledik.  Çay, kurabiye atıştırmalarının ardından Kariyer ve Yetenek Yönetim uzmanı Tuğçe Nur ÖZTUNCA bizlere sahibinden’i anlattı.

6 Milyondan fazla aktif ilanın olduğu 44 Milyondan fazla aktif kullanıcısından falan sizlere bahsetmeyecem zira benimde ilgimi çeken çok daha başka bir şey olmuştu-> Yeşil ofis.WWF Türkiye’nin (Dünya Doğa’yı Koruma Vakfı) Yeşil Ofis Programı’nı başarıyla tamamlayarak, WWF Türkiye’den “Yeşil Ofis Sertifikası” almaya hak kazanan ilk e-ticaret şirketiymiş.

Yeşil Ofis nedir?

Yeşil ofis; ofislerde kullanılan tasarruf ve iyileştirme programıdır. Enerji tasarrufu, karbon emisyonu doğal kaynakların bilinçli kullanımı, atık yönetimi ve daha birçok alanda ofisler nerelerde tasarruf yapılacağını kendi belirliyor.

Firmanın dizaynı sarı renk ile yapılmış. Neden sarı renk olduğunu merak edenler varsa eğer, eski zamanda gazetelerde verilen ilanlar sarı renk olurmuş, ilanları dijital ortama taşıyan sahibinden.com ‘ da bu yüzden sarı rengi tercih etmiş.

Sahibinden.com ofisinde ortam bir kurumsal firma gibi değildi. Daha çok çalışanı sosyalleştiren, kendini değerli hissettiren ofise sahipti.Her taraf sizi motive eden yazılar ile doluydu. Benim favorim aynada ki “Bugün yıldız gibi parlıyorsun” yazısıydı.

En iyi performansı yakalamak ve başarıyı paylaşmak için başarılarının, bizi biz yapan değerleri keşfetmek ve güçlendirmek için değerlerinin sahibi sensin, bizi geleceğe taşıyacak yeni insanlar ve fikirler için geleceğin sahibi sensin, paylaştığımız hayatı zenginleştirmek için hayatın sahibi sensin.

Her yer de bu yazılar vardı çok hoşuma gitti orada çalışan biri kendini çalışan gibi görmez oradaki başarıların geleceğin bir parçası olarak görür. Firmayı sahiplendiği için de performansı artar.

Firmada çalışanlar için spor salonu, basketbol sahası, yürüme pisti, bitkilerle kaplı ormanı andıran odası vardı. Basket sahasını görmem içinde böyle bir firmada çalışma isteğini hemen uyandırdı. Firma çalışanlarının kendi aralarında takımları bile varmış =)

Daha sonra biz ofisi gezdik, üzülerek söylüyorum ki ARGE alanına giriş yapamadık. Oraya herkes giremiyordu, çoğumuzun çalışanlarla birebir konuşarak sormak istediği birçok teknik sorusu vardı. Yakınlarda olan birinin dikkatini çekince hemen iletişime geçtik. Arkadaşımız ricada bulunarak bizler için siber güvenlik eğitimi sözü aldı Bayramdan sonra siber alanıyla ilgilenen arkadaşlara eğitim verilecek. =)

Sahibinden’de Kariyer,

Birden fazla kariyer programları olan firmada ben en çok ilginizi çekecek olan Trambolin den bahsetmek istiyorum =) (Diğerlerini hatırlamıyor da olabilirim beni ilgilendiren buydu 😀 )

Üniversite öğrencisisin ve kariyerine ilk adımı atacağın stajını yapacağın yer arıyorsan sahibinden.com ‘un kariyerinde sana sıçrama yaptıracağı harika trambolin staj programı var.

Konu kariyere gelmişken firma yapay zeka alanında da çalışmalar yapıyormuş.

Sahibinden’ e olan gezimiz bu şekildeydi. Bizlere kapılarını açan sahibinden’e, empatIK stajokulu’na ve tabiki yazılarımı paylaştığım siz değerli okuyucularıma çok teşekkürler😊

Bir sonra ki yazımda arkadaşlarla beraber staj süresince geliştirmekte olduğumuz projemizi sizlere anlatacağım. Görüşmek üzere.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir