Stajokulu

Merhaba sevgili okurlarım,

Geçen sene staj yaparken edindiğim tecrübelerimi sizlerle paylaşmak beni çok mutlu etmişti. Bu sene de heyecanla beklediğim Stajokulu programı içinde aynısını düşünüyordum lakin programımızın yoğunluğu bloğa düzenli paylaşım yapmama engel oldu, bu şekilde daha öz halde atmaya karar verdim.. Stajokulu bitti bizlere sertifika töreni düzenlendi. Sizlere spoiler vermeyeceğim Stajokulu üzerine sizlerle birkaç dizi yazı paylaşacağım. Merak ettiğiniz sorular için bana mail atabilir veya yorum olarak yazarsanız cevaplayacağım.

okulu üzerine sizlerle birkaç dizi yazı paylaşacağım. Merak ettiğiniz sorular için bana mail atabilir veya yorum olarak yazarsanız cevaplayacağım.

Stajokulu nedir?

İlk defa duyuyorsanız eğer şaşırabilirsiniz çünkü tam 19 yıl önce sadece “gönüllü eğitmenlerle” öğrencilerin staj bulmakta ki zorluklarına yardımcı olmak için başlamış bu program. Yöneleceği alanı kendisine henüz “mesleki gelişim hedefi” olarak belirleyememiş olan öğrenciler için birebir bir yol haritası çizen bir program..  Bizler de her gün sektörün farklı alanlarını tanıma imkânı bulmuş olduk. Ve sadece bunlarla sınırlı kalmayıp hafta içi ve hafta sonları verilen workshop eğitimleri ile proje geliştirerek teorik bilgilerimizi sahaya dökme imkanı elde ettik.
Benim için stajokulunu diğerlerinden farklı kılan kısım ise ‘ kişisel gelişim’. Kişisel gelişim, kariyer, girişimcilik liderlik ve daha bir sürü alanda aldığımız eğitimler ile toplum içindeki rollerimi de geliştirme imkânı buldum.

Programın bu yıl ki içeriğini merak edenler buraya tıklayabilirsiniz

Stajokulu sayesinde 6 hafta gibi bir süre zarfında 80 kişilik kocaman bir aileye sahip oldum. Staj arkadaşlarımla sadece sınıfta değil öğlen yemeklerinde, staj çıkışlarında hafta sonları beraber vakit geçiriyor ve eve dönüşümüzü hep beraber metrobüs ekibiyle yapıyorduk. Bu bağın kopmayacağına inanıyor ve bizlere böyle güzel bir staj imkânı sağladığı için EmpatIK’ staj okulu ekibine çok teşekkür ediyorum.

Bir sonra ki yazılarımda görüşmek üzere =)

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir