Kore Günlüğüm 75->Couch Surfing Deneyimim

Merhaba sevgili Kore Günlüğü okurlarım,

Neredeyse 4 ayım dolmak üzere. Sonrasında Türkiye’ye Kazakistan aktarmalı uçuşum var. Yurdumuz kapandığından ötürü son 3 günümüzü Seul’de geçirmek için geldik.

Son 3 gün para durumları ortada, bende Couch Surfing uygulamasından tanıştığım bir öğretmenin evinde misafir edildim. Aslında İngilizler hem soğuk deriz ya Alessandra tam tersiydi. Yurt dışında yaşamak olmak insanın kalıplarından çıkmasına, yeni bakış açıları kazanmasına yardımcı oluyor. Bunun onunla bir ilişkisi olabilir.

Bana evinin en ayrıntılı adresini ve kapı şifresine kadar verdi. Eve geldiğimde bana yemek bile hazırlamıştı. Kendisi vejeteryandı bende ilk defa öyle biriyle karşılaşıyordum

Evi biraz soğuktu ama her zaman çay koleksiyonundan çeşitli çaylar içtiğim için içim hep sıcaktı. Kendisinin muhabbeti de çok hoştu ayrıca ingilizcemin çok ilerlediğini onunla fark ettim

Koreliler Amerikan İngilizcesi konuştuğu için bazı farklar çok belli oluyordu, ama Alessandra ile konuşunca İngiliz ingilizcesinin gerçekten öz saf ve kolaylığını keşfettim.

Onunla uzun uzun muhabbetlerimiz sonunda çok güzel bir tesadüf yaşadık, kendisi Türkiye’ye geldiğinde Mardinli biri tarafından Antep’te misafir edilmişti. Bunu fark edince gözleri doldu.

18 yaşından beri ülkeleri geziyormuş, şuan çalışarak para biriktiriyor önümüzde ki yıllarda da bisiklet ile balkanları dolaşıp Türkiye’ye kadar gelmekmiş.

18 Yaşındayken Türkiye’den aldığı nazar boncuklu bilekliği kopmuştu beraber tamir ettik çok mutlu oldu. Dünya’da böyle insanlar tanımak çok güzel…

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EMAIL
Facebook
LinkedIn
Instagram