Kore Günlüğüm 73->Ve Veda…

Sevgili günlük okuyucularım,

4 ay süren Kore maceramda şimdi yurda veda vakti. Halen ilk geldiğim gün aklımda. İlk günkü sessizlik ardından kalabalığı, film izleme gecelerimiz, ders çalışmalarımız, gece yemeklerimiz koridorda toplanmalarımız, aynanın önünde çekindiğimiz resimler…

2 gündür bütün arkadaşlarımla buluşup veda ediyorum. Bir Kore geleneğidir mektuplarla doldu çantam, hatıra olarak mektup yazmış arkadaşlar.

Herkesi yurttan gönderip en son biz gidecektik. Eşyalarımı hüzünle doldurdum. İşime yaramayanları da buraya gelecek olan Türk arkadaşlar için ayırdım.

Son veda fotoğrafımız bu oldu, şimdilik tek tesellim yakın arkadaşlarımla Seul’den ayrılmadan önce bir daha görüşecek olmamdı.

Buraya geldiğimde nasıl olacağına dair hiçbir fikrim yoktu, şuan döndüğümde hayatımda oluşacak büyük boşluğu nasıl dolduracağım hakkında da hiçbir fikrim yok.

Her sabah planlanmış bir programa uyanıyor, bilgisayar başına yazı yazmaya geçmek içinse zaman kolluyordum. Ben bu yurtta zamanımı çok değerli kullandım. Tek günüm bile israf olmadı. Kendimi gerçekten işe yarar hissettim. İsteklerim, hayallerim çabalarımın meyvesini yedim.

Bir keresinde yurt dışındayım Flamenko’ya gitsem keşke dedim. Sonra sanki İspanya’dasın Nur dedim. Birkaç gün sonra arkadaşım bana ücretsiz Flamenko bileti verdi.  Bunlar için ne kadar şükretsem az. Bunu size anlatmamışım bir sonra ki yazımda bunu da anlatayım, sizlerden ayrılışımı da uzatayım o zaman 😀

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EMAIL
Facebook
LinkedIn
Instagram